Звичне невиношування вагітності

Звичне невиношування вагітності – це втрата вагітності більше ніж 2 рази. Деякі країни ставлять діагноз, коли було не менше 3 втрат.

За статистикою, 15-20% всіх вагітностей, підтверджених на УЗД, закінчуються викиднем. Загалом в таких випадках додаткове обстеження не призначається, оскільки вважається випадковістю. Звертається увага на спосіб життя, вживання фолієвої кислоти, психологічну підтримку. При наступній вагітності рекомендується УЗД на 6-7 тижні вагітності для підтвердження серцебиття.

Які причини при звичному невиношуванні вагітності?
Генетичні фактори
Найбільш часта причина спонтанних викиднів. Якщо було 3 і більше випадків втрати вагітності рекомендовано цитогенетичний аналіз обох партнерів або абортованого плода.
Анатомічні
Аномалії будови матки. Загальновідомо, що є підвищена ймовірність спонтанного аборту у жінок з неповною перетинкою матки, хоча причина цього зв'язку досі не розкрита. Для того, щоб розрізнити перегородчату і двурогу матку необхідно 3Д УЗД або МРТ. При наявності перегородки (перетинки) в порожнині матки розглядається можливість хірургічної корекції.
Гормональні порушення
А саме порушення в роботі щитовидної залози. Тому при невиношуванні вагітності рекомендовано визначення ТТГ (тиреотропного гормону).
Антифосфоліпідний синдром
Для постановки діагнозу АФС (антифосфоліпідного синдрому) необхідний принаймні один клінічний та один лабораторний критерій.
Клінічні критерії: 1 венозний або артеріальний тромбоз
- 1 чи 2 спонтанних викидні морфологічно нормального плода після 10-тижневого гестаційного віку, ≥ 3 викиднів до 10-го тижня вагітності
- ≥ 1 пізнього викидня або передчасні пологи до 34-го тижня гестаційного віку через плацентарну недостатність чи гестоз.
Лабораторні критерії:
- антикардіоліпінові антитіла (IgM, IgG) – середній та високий титр
- антитіла до β2 глікопротеїну 1 (IgM, IgG) – високий титр
- вовчаковий антикоагулянт
Лабораторні критерії мають бути підтвердженими двічі з інтервалом не менше 6 тижнів. В такому випадку лікар призначає комбінацію гепарину і аспірину.


Ідіопатичне ЗНВ (звичне невиношування вагітності )
Коли після всіх пройдених досліджень, вказаних вище, причина є нез'ясована. В таких випадках розглядається прийом препаратів прогестерону при наступних вагітностях.
При цьому кількість живонароджень у пацієнток з ідіопатичним ЗНВ, які не отримували належного лікування, становить 35-85%.
Підсумовуючи!
Список додаткових обстежень при звичному невиношуванні вагітності (згідно міжнародних протоколів):
  • загальний аналіз крові
  • генетичні аналізи
  • ТТГ (тиреотропний гормон)
  • 3Д гінекологічне УЗД
  • аналізи на антифосфоліпідний синдром (детальніше описано вище)

Приблизно 1 зі 100 жінок мають повторювані викидні. Гарні новини: більше 60% з них згодом здатні виносити дитину.
Психологи кажуть, що не повинно бути відчуття провини або поразки.
Ви не самотні.
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!